Fabler wstaje wcześnie rano

Obrazek

Fabler wstaje wcześnie rano.

Pierwsze, co robi Fabler po przebudzeniu, to parzenie kawy. Jeśli zapytasz go „Jaką kawę pijesz Fabler?” zapewne odpowie z typową dla siebie żywiołowością: „Siekierę! Czarną, mocną, oleistą, pełną fusów!”. Tak jest w istocie. Fabler rozkoszuje się smakiem sypanej kawy sans lait, ale tylko dlatego, że kiedy miał zwyczaj do popołudniowej kawki dolewać śmietanki lub mleka, nie pochodziły one nigdy z jego zapasów. Fabler podkradał! „Toć to tylko kilka mililitrów dla kolorku” usprawiedliwiał się zawstydzony, gdy go w końcu przyłapano. Mleka znikały jednak całe szklanki, bo Miś łakomy na smak ciepłej laktozy rozkosznie oklejający jego pyszczek od środka, dolewał go coraz więcej i więcej, aż w końcu zaczął zapominać o dodaniu kawy. Po owym momencie upokorzenia pod gromami ludzkich spojrzeń spod złowrogo ściągniętych brwi, Fabler się zawziął. Od tej pory pije tylko czarną i marzy o podróży do Etiopii, gdzie jak Martyna Wojciechowska w jego ulubionym programie, napije się kawy zaparzonej ze świeżo uprażonych i zmielonych ziaren.

Jak łatwo zauważyć, kubek na zdjęciu jest wyszczerbiony. Nie wiadomo kiedy i gdzie się to stało, ale Fabler wyjątkowo podobuje sobie rzeczy niedoskonałe. O sympatii do mrówek bez nóg, długopisów bez wkładów, przerwanych łańcuszków, potłuczonych talerzy.. innym razem:)

Reklamy

3 responses »

  1. Fabler pochłania słowniki i encyklopedie. Wyczytał kiedyś w jakiejś mądrej gazecie, że jeżeli będzie codziennie czytał po kilka haseł, jego horyzonty znacznie się poszerzą i nie będzie mowy o towarzyskim faux pas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s